Please follow and like us:
3

inek-tabela

Yalova Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Halit Güleç, gazetecilere yaptığı açıklamada, trafik tabelaları arasında yer alan ’Ehli hayvan çıkabilir’ işaretindeki inek resminin Türk ineğine benzemediğini savundu.

Güleç, “Ehli hayvan çıkabilir’ tabelalarında mevcut inek resmi var. Bu inek resmi 50-60 yıl önce resmedilmiş ve tabelalara koyulmuş. O inekler artık Türk ineğine benzemiyor” dedi.

Tabelalardaki inek resminin güncellenmesi gerektiğini ifade eden Güleç, şöyle konuştu: “Türk ineği tescilinde o tip inek yok. Türkiye’de öyle geyiğe benzeyen inek hatırlamıyorum. Türk ineğinin tescili yapıldı. Karayolu ya da köy yollarına koyulan ’Ehli hayvan çıkabilir’ tabelalarına tescilli Türk ineğinin resmi koyulmalı. Eski resimler kötü. Güncellenmesi lazım.”

Fransa soykırım var diyor, milletvekillerinin emekli maaşları 8000 TL oluyor, gece 00:00’dan itibaren benzine yine zam geliyor, askerlik bedelli yapılıp, zenginle fakir resmen ayrılıyor, sürekli şehit haberleri duyuluyor her gün ayrı bir baba ocağında ağıt yakılıyor bizim insanımız onu bunu bırakıp Tabeladaki İnek Resmi’ne kafayı takıyor.

Sorun nerede yahu?!

Ya bu habercilikte, ya da gerçekten ‘insanlık’ta! Olayların ciddiyetinde değil gibi kimse. Bu ülkede yaşıyoruz ama düşe kalka işte. Televizyon sayesinde uyutuluyoruz. Her güne ayrı bir dizi konuluyor ve onlar izlerken arka planda herşey değişiyor!

İsyanlarımız günlük ve sadece ‘profil resmi yapacak’ kadar. Ya da sosyal ağ üzerinden etkinlik oluşturacak cinsten. İcraate gelince kimse yok ortada. Biz yaşam koşullarımızı unutalım. Tabeladaki inek resminin Türk ineği olup olmadığıyla uğraşalım.

Tebrikler Türkiye,
Tebrikler İnsanoğlu,
Tebrikler Basın!

Please follow and like us:
3