Please follow and like us:
0

Mersin’in Silifke ilçesinde, 1,5 yıldır işsiz olduğunu belirten bir kişi, durumunu protesto etmek için caddelere astığı ilanla, iş yeri açabilmek için böbreğini ve kanını satacağını duyurdu.

Refik Göbekçi’nin (41) ilçenin en işlek caddelerine astığı ilandaki, ”Acele satılık böbrek ve 0 Rh pozitif grubu kan. İş kurmak istiyorum” yazısı görenleri şaşırttı.

5 çocuk babası Göbekçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1,5 yıldır işsiz olduğunu, çok sıkıntılı günler yaşadığını ancak herhangi bir yardım göremediği için yaşadıklarını protesto etmek için böyle bir yönteme başvurduğunu söyledi.

İlçe merkezinde bir fırın açabilmek için 2 bin TL’ye ihtiyaç duyduğunu anlatan Göbekçi, ”Bu parayı bulabilmek için başvurmadığın yer kalmadı ama kimse yardım etmedi. 1,5 yıldır işsizim ve çocuklarıma ekmek götüremiyorum. Organ satmanın yasak olduğunu biliyorum ama çarem kalmadı” diye konuştu.

Nasıl bir noktaya geldik arkadaş! Kimisi parasıyla hava atar burnunu siler yeşil banknotlarla kimisi de bir kuru ekmek alabilmek için, canından parça satmaya kalkışır. Yazık.. İnsanların bir çoğu kendi istekleri ve anlık mutlulukları yüzünden başkalarının hayatlarını hiçe sayıyorlar. Hep de bir taraf çok fazla üzülüp sırf hayata bir tutam olsun tutunabilmek için herşeyinden vazgeçip herşeyi yapmaya hazır bir vaziyetteyken, diğer taraf masaları donatıp, balonlar, içkiler, yiyecekler eşliğinde yılbaşı kutlar! Hayat işte bir taraf kendi mutluluğu yüzünden bir çok hayatı mahveder. Bu mahvolan hayatların içerisinde de aynı havayı solumanız da en büyük acıdır aslında!

Eğer insanlık bu kadar ölmüşse, boşa nefes alıyor herkes, boşa..

Please follow and like us:
0