Please follow and like us:
0

Üniversitelilerin derdi nedir?
Kısaca herşeydir.
Ev, yemek, para, ders, vize, final, eğlence, disko vs. vs.
Herşeyi sorundur aslında öğrencinin 🙂
Eylül dönemlerinde sıkıntıyla başlar, fakat ilk haftaları sınav derdi olmadığından lay lay lomdur. Ardından Gelen vize haberi ile tutuşup strese girer. O bitti derken, tam derin bir nefes alacakken pat diye 2. haber gelir finaller.. Hadi onu da atlayayım da sonra tatilime gideyim der.
Saçı başı yolar, oturur ağlar.. Sabaha kadar çalışır çabalar (yumurta-kapı)..
Onu da atlatır.
Kısa bir aradan sonra devam edeceğiz der ve çekip giderler. Ama onlar da bilir, tilkinin dönüp dolaşacağı yerin kürkçü dükkanı olduğunu. Ve nitekim öyle olur şubat aylarına doğru valizler bir kez daha toparlanır ve zorlu bir bahar dönemi de başlar.
Yine güz dönemindeki gibi olaylar tekerrür eder, lâkin havaların verdiği yetkiye dayanarak kendilerini biraz daha boş hissederler. Vizedir finaldir derken bu dönemi de atlatınca tatlı bir telaş sarıp sarmalar bedenleri.
Kimilerinin yaz okulunu kazanma sevinci, kimilerinin zorunlu mecburi staj fasılları, kimilerinin mezuniyet telaşı, kimilerinin işleri güçleri, kimilerinin de gönül işleri.. (Meğer ne de yoğun oluyormuş aslında bu öğrenciler)
Biz de bitirdik bu koskoca seneyi sonunda. Hafif bir burukluk da mevcut en nihayetinde. Malum son fasıllar olacak bunlar, son demler.
Şimdi geriye 365 gün 6 saatimiz kaldı.
Hepimiz için hayırlı uğurlu olur umarım.
Bir sene biterken, yitip gidenlerle, oturup kalanlar arasında kaldığımız bir seneye hazırlanmamız için 90 günümüz var.
Zaman işlemeye başladı.
Mutlu tatillerin ardından, mutlu beklentilerle dönmeniz dileğiyle (:

Please follow and like us:
0