Please follow and like us:
0

Mutluluk nedir bilir misin?

Ben bilmiyordum mesela ne demek olduğunu, seni görünce, tanıyıncaya dek. Ufak tefek kırıntılar yığınıymış aslında öncekiler. Mutlu/ymuş rolü yapmakmış adeta..

Unutmak nedir bilir misin?

Ben yeni öğrendim mesela.. Senin yanındayken geçen zamanı, üzüntülerimi, kırgınlıklarımı unuttuğumda farkettim. Aklımın hücreleri birbirine çarpıyor adeta, ne yapacağını bilemeden.. Öyle kazınmış cümleler, öyle yaşanmışlıklar vardı ki, şimdi hiçbiri yok, kayboldu. Sen yanımdayken.. Gözlerinin içine bakıp, tüm söyleyeceklerimi unuttuğumda farkettim..

Huzur nedir bilir misin?IMG_3095

Başını omzuna yasladığımda hissettiğimmiş, bu zamana kadar göremediğim, bilemediğim.. Sahiplenme duygusunun varlığını bilmekmiş, huzur. Yüzünün her bir kıvrımını izleyip, tenimde hissettiğimde bulduğum duyguymuş, yeni öğrendim..

Gelecek nedir bilir misin?

Yoluna baş koyduğun, gelmesini istediğinmiş, sen gelince öğrendim. Adımın yanına soyadının geldiğinde duyduğum hismiş aslında hepsi.. Mutluluk, huzur, gelecekmiş hepsinin birleşimi..

Adını koyamadığım ama kalbimin en derinlerine sakladığım bir hissin, ruhumu güzelleştiren, duygularımı bertaraf eden, alıştığım, hoşlandığım, sevdiğim, aşık olduğum, kızdığım, güldüğüm, ağladığım..

Herşeyim..

Yaşamak nedir bilir misin?

Gözlerinde gördüğüm, kollarında hissettiğim, cümlelerinde kendimi bulduğum, kokunda hasretliği tattığım, yarını iple çektiğim, hayalini kurduğum “seninle” olacak bir geleceğin eseriymiş, yeni öğrendim..

Varlığını varlığıma ekle, soyadını adımın yanına, yüreğini tam yüreğimin üzerine ekle ki, huzur bulsun geleceğimiz. Sen varsan ben daha çokum, ben seninle birlikte varolmuşum. Sen yoksan, ben eksiğim, ben seninle “biz”im..

Ver elini birlikte geçmişi unutalım, geleceği yaşayalım..

Ben seninle her şeye varım..

Please follow and like us:
0