Please follow and like us:
0

Beddua etmeyi sevmem. Döner dolaşır bulur diye bilirim, etmem. Ama zorla da ettiriyorlar vesselam!

Küfürü de bir o kadar sevmem. Her cümlede küfür edilmez. Edene yakışmıyor. Ama öyle zamanlarda o küfürler öyle insan(lar)a yakışıyor ki, cuk diye oturuyor resmen!

Neden hakediyor insan biliyor musun?

Verdiğin değerin kıymetini bilmiyor. Senin arkandan iş çeviriyor. Sırtından bıçaklıyor. Yüzüne gülüp, ardından bir çok insanla fingirdeşip, dedikodu yapıyor. Eli elinde, götü başkasına sallanıyor. Gözü sana bakarken, kulağı başkasını duyuyor. Çifte karakterli –pardon aslında karaktersiz– bir halde ortalıkta dolanıyor.

Yediği kaba sıçıp, sonra o kaptan bir kere daha yemek yiyor! Böyle insanlar var!

Hani sen ona zarar gelmesin, ona ait hiçbir şeye zarar gelmesin, dersin, kaşından gözünden sakınırsın, üzerine titrersin ya. Sonra o da bunun farkındadır. Ama gel gelelim “içi çürük, kanı bozuktur”. Sen ona bir an arkanı dönüp, hani sadece gözünü kırptığın o anda SEN bitiyorsun! Yaptıklarının haddi hesabı olmayan mahlukatlar, ‘yapmadım’ diye bir de yüzsüzlük yapıp üste çıkıyor. E sonra ne oluyor? Olan sana oluyor tabi ki de. O kaçar gider, yeni okyanuslara yelken açıp, her bir limanda işi pişirir hiç sıkıntı değil.  E malum gözü dışardadır, aklı fikri alçaklıktadır! Çünkü o da bilir aslında gemisinin daha kaç kez karaya oturacağınız!

Beddua edilmez kimseye. Edeceksen de öyle bir beddua edeceksin ki mesela, hayatı boyunca gözünün önünden gitmeyecek. Ne mi?

Mesela; aklından çıkmayım, rüyalarından bir an olsun ayrılmayım, de

İleride evlendiğinde, çoluk çocuğa karıştığında bana benzesin çocuğun, beni hatırlatsın, de

Benim hakkımda ne düşünürsen, Allah sana iki katını versin, de

Bana yaptığının aynısını, senin etrafındaki biri yapsın, de

De işte bir şeyler.

Etme bulma dünyası diyoruz ya, bu dünyada bulunamayan, eksik kalan, ödediğini zannettiğin tüm borçlar diğer tarafta bir kez daha çıkacak karşına.

Mesela ‘ah’ aldığının birisinin o ah‘ları, bir bir sıralanıp, takılacak ayağına sıratta.

Takılıp düşeceksin, boğulacaksın susuz topraklarda.

Bad-Dua etmek yok, etmeyeceksin.

Good-Dua edeceksin ki, o zaten yerini bulduğunda gerekli bedduaya dönüşecektir 😉


Please follow and like us:
0