Please follow and like us:
0

carpediemHep şunu söylerim; “Her ne olursa olsun, sonucu iyi ya da kötü her şey “zamanında” yaşanmalı. Ne erken ne de geç.”

Çünkü ne olacaksa o an oluyor insanın hayatında. Bizim elimizde bir kum saati var ise, bu hep aşağıya doğru akıyor ve geçen zaman aleyhimize işliyor. Biz ne kadar heybemizi doldurabilirsek bu kısa sürede o kadar yararımıza olacak. Ne katabilirsek kendimize o kadar iyi şeyler olacak. Dün bitti, yarının gelip gelmeyeceği meçhul, şu an elinde sadece “an” var, “şu an” var. Neden bunu elinin tersiyle itesin ki?

Hepimizin pişmanlıkları olmuştur. Bir çok kişinin ağzında “keşke“ler dolusu cümleler vardır. Neden olsun? “iyi ki“ler beslemek gerekirken “ah“lar, “tüh“ler, “vah“larla neden ömrümüzü heba edelim ki?

Aslında herkesin içerisinde var bu durum ve sırf dünün acısı yüzünden, gelecek düşüncesi yüzünden şu anın kıymetini bilemiyor! Farkında olmadan hayatından, gözünün önünden, yanı başından o kadar çok fırsat kaçırıyor ki..

Neden insanların gözleri bu kadar kör? Neden kulakları bu denli sağır?

Nedir bu insanları bu kadar çok düşündüren, korktuan?

Aslında kimse sebebini bilmiyor. Ama en çok da geçmişe özlem duymayı çok seviyor. Geçmiş sizde geçmedi mi daha? E geleceğiniz de gelmedi di mi? Uyansanıza breh, günü kaçırıyorsunuz!

Diyorum ki, “Siz hala doğmamış geleceğinize kürtaj yaptırıyorsunuz!” “Ölmüş geçmişinizin ardından yas tutmakla yetinmek yerine bugününüze acı çektiriyorsunuz!

Ben geç de olsa bunun farkına vardım, darısı sizin başınıza.

Herkes gibi ben de pişmanlıkları yaşadım, benim de keşkelerim vardı ama artık hepsini kaldırdım ve rafa kaldırdım.

Ben dün’ü dünde bıraktım. Ben yarını, bugünün kucağına bıraktım. Varsın canım yansın, varsın bugün ağlayım, varsın sadece bugün mutlu olayım, varsın anlık yaşayım. Ben istediğimi istediğim an yapayım ki, yarına kalmasın. Ben içimden geleni bugün söyleyim ki, “Neden dün söylemedim..” diye içim içimi kemirmesin. Varsın sadece bugün ağlayım ben, nasıl olsa yarın olacak ve tekrar güleceğim. Batan güneş yeniden doğacak çünkü..

Doğmazsa..

İşte o zaman hiçbir şansım kalmaz.

Ama ben yine istediğim şeyi yaptığım için, doğruyum, mutluyum, huzurluyum, içimde uktem yok..

Yarına çıkabileceğimin garantisi yoksa, bugünün fırsatı yarın beni bulamayacaksa ve hayat sadece “ihtimal“lerden oluşuyorsa, ben hepsini değerlendireceğim.

Gerekirse kum saatini yan çevireceğim ve o hayatı “istediğim için” durduracağım!

CarpeDiem!

 

Please follow and like us:
0