Please follow and like us:
0

alkolAlkol bütün kötülüklerin anasıdır, cennet anaların ayakları altındadır. O zaman alkol cennetliktir!

Yalan mı?

Değil.

O yüzden önce ayağını denk alacaksın arkadaş. İçmesini bilmiyorsan ağzının yakınına bile getirmeyeceksin o mereti. İçtiğinde kendini kaybedip, götü başı dağıtıyorsan ve en önemlisi (kendini siktir et) etrafındakilere zarar veriyorsan sen içmeyeceksin kardeş. Şişede durduğu gibi durmaz, bir kereden bir şey olmaz demeyeceksin, demeyeceksin işte. Onsuz yapamam da diyemezsin, yaparsın çünkü, bileceksin.

Yerinde, zamanında, kararında olmalı her şey. Yudum yudum içine işletmelisin ama dışarıya vurmamalısın hiçbirini. Kanına karışan her bir zerresinde hissetmelisin gerek hüznü, gerekse neşeyi. Her zaman hüzünden içilmez unutma, mutluluktan da içersin. Gülen gözlerle kaldırırsın kadehleri havaya. Yine dolan gözlerle de masaya vurursun kadehi.

Bağrırsın “Bir duble daha saki!” diye, sakince.. Bir dolar bir boşalır kadehler. Kimi zaman gelmişine geçmişine, kimi zaman da geleceğine söversin. Alkoldür bu, yeri geldiğinde bağrına basacaksın, yeri geldiğinde yerle bir edeceksin.

Alkol masasında uğraşmayacaksın başka şeyle. Mezen hüzün, kadehin neşen olacak. Fonda çalan melodiye kulak kabartacak, her bir hücreni notalarla dolduracaksın.

Sek içeceksin dertlerini, dile getireceksin içindekileri. En haşin yüzünün ardındaki en melül çocukluğu ortaya çıkartacaksın. Kızaracak yüzün, dolacak gözün. Dudağın bir küfür edecek, sonra en güzel dizeleri yan yana getirecek. Kemiği yoktur onun sen hükmedeceksin!

İçiyorsan, adam gibi içeceksin.

Alkoldür bu, şişede durduğu gibi, senin gördüğün gibi değildir.

Hakkını vereceksin ki, hakkını alabileceksin!

Please follow and like us:
0